Увійти

Потьомкінські сходи стали 5-ми у списку «Скарбів європейської кінокультури»

Потьомкінські сходи були заповнені вщент Потьомкінські сходи були заповнені вщент
В перший день 6-го Одеського міжнародного кінофестиваля відбулась одна із найбільших його подій. 11-го липня на знаменитих Потьомкінських сходах відбувся перегляд німого фільму Дзиґи Вертова «Людина з кіноапаратом» (1929 рік) у супроводі британського камерного оркестру Michael Nyman Band під орудою композитора та музиканта Майкла Наймана.
 
Володар «Оскара» за музику до фільму Джейн Кемпіон «Піаніно» під час відкриття кінофестивалю отримав і почесного «Золотого Дюка». 71-річний музикант зізнався, що фільм Дзиґи Вертова завжди надихав його.
 
На сходах монтують екран
 
Не обійшлись без відзнак і самі Потьомкінські сходи. 11 липня в рамках Одеського кінофестивалю відбулося врочисте відкриття пам'ятного знака Європейської кіноакадемії «Скарб європейської кінокультури». Потьомкінські сходи стали 5-ми у списку «Скарбів європейської кінокультури».
 
Такі знаки вже встановлені у французькому Ліоні на будинку, де народилися брати Люм'єр, на науково-методичному кабінеті-музеї Сергія Ейзенштейна у Москві, Центрі Бергмана на острові Форі (Швеція) і музеї «Світ Тоніно Гуерра» у Пеннабіллі (Італія).
 
Фото: ОМКФ
 
 
За словами Марека Розенбаума, члена Ради Європейської кіноакадемії, ці сходи відомі кожному, хто має відношення до кіно, - завдяки геніальному режисерові та його монтажу. 
 
«Для мене величезна честь виступати сьогодні від імені Ради кіноакадемії. Уперше я побачив сцену зі сходами з «Броненосця Потьомкіна» близько 50 років тому, а сьогодні я вперше бачу її на власні очі».
 
 
Саме «Броненосець Потьомкін» став першим німим фільмом, показаним на сходах у супроводі симфонічного оркестру. З того часу такі кінопокази міцно закріпилися на позиціях найочікуваніших подій фестивалю.
 
І цього року показ зібрав, за словами організаторів, 15 тис. глядачів. Сходи були заповнені вщент. Тим, хто хотів скористатися ними за прямим призначенням, доводилося пробивати собі дорогу, демонструючи мало не акробатичні етюди, або скористатися фунікулером.
 
Проте незадоволених не було. Динамічний фільм, визнаний Британським кіноінститутом найкращим документальним фільмом всіх часів у супроводі потужної та бездогаї музики Michael Nyman Band справив сильне враження. Супровід додав картині дуже сучасного звучання.
 
 
Автор матеріалу: Катерина Сліпченко, zahid.net  
 
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі