Увійти

Оголошено номінантів на «Оскар-2018». Повний перелік

23-го січня Американська академія кінематографічних мистецтв і наук назвала номінантів на цьогорічну премію «Оскар». Урочиста церемонія пройшла в театрі Семюела Голдвіна в Лос-Анджелесі. Оголошення претендентів на золоті статуетки відбувалося в прямому ефірі на офіційному сайті кіноакадемії.
 
На найбільшу кількість статуеток претендує фільм «Форма води» Гільєрмо дель Торо, який здобув 13 номінацій. Серед фаворитів також «Дюнкерк» Крістофера Нолана – стрічка має 8 номінацій.
 
Нагороди «Оскара» будуть вручені у 24 категоріях.
 
У головній категорії «Кращий фільм» висунуті картини: «Три білборди на кордоні Еббінга, Міссурі», «Форма води», «Секретне досьє», «Примарна нитка» «Леді Берд», «Пастка», «Дюнкерк», «Темні часи» і «Клич мене своїм ім'ям».
 
На кращого режисера претендують Крістофер Нолан («Дюнкерк»), Джордан Піл («Пастка»), Грета Гервіг («Леді Берд»), Пол Томас Андерсон («Примарна нитка») і Гільєрмо дель Торо («Форма води»).
 
Кращого актора американським кіноакадемікам доведеться обирати серед Тімоті Шаламе («Клич мене своїм ім'ям»), Деніела Дей-Льюїса («Примарна нитка»), Деніела Калуя («Пастка»), Гері Олдмана («Темні часи») і Дензела Вашингтона («Роман Ізраел, Esq».).
 
Кращою актрисою можуть стати Саллі Гокінс («Форма води»), Френсіс МакДорманд («Три білборди на кордоні Еббінга, Міссурі»), Марго Роббі («Я, Тоня»), Сірша Ронан («Леді Берд») і Меріл Стріп («Секретне досьє»).
 
Повний список номінантів на 90-ту кінопремію «Оскар» виглядає так:
 
Кращий фільм:
 
«Три білборди на кордоні Еббінга, Міссурі»;
 
«Форма води»;
 
«Секретне досьє»;
 
«Примарна нитка»;
 
«Леді Берд»;
 
«Пастка»;
 
«Дюнкерк»;
 
«Темні часи»;
 
«Клич мене своїм ім'ям».
 
Кращий режисер:
 
Крістофер Нолан («Дюнкерк»);
 
Джордан Піл («Пастка»);
 
Грета Гервіг («Леді Берд»);
 
Пол Томас Андерсон («Примарна нитка»);
 
Гільєрмо дель Торо («Форма води»).
 
Краща жіноча роль:
 
Саллі Гокінс («Форма води»);
 
Френсіс МакДорманд («Три білборди на кордоні Еббінга, Міссурі»);
 
Марго Роббі («Я, Тоня»);
 
Сірша Ронан («Леді Берд»);
 
Меріл Стріп («Секретне досьє»).
 
Краща чоловіча роль:
 
Тімоті Шаламе («Клич мене своїм ім'ям»);
 
Деніел Дей-Льюїс («Примарна нитка»);
 
Деніел Калуя («Пастка»);
 
Гері Олдман («Темні часи»);
 
Дензел Вашингтон («Роман Ізраел, Esq.»).
 
Краща жіноча роль другого плану:
 
Мері Джей Блайдж («Ферма «Мадбаунд»);
 
Еллісон Дженні («Я, Тоня»);
 
Леслі Менвілл («Примарна нитка»);
 
Лорі Меткаф («Леді Берд»);
 
Октавія Спенсер («Форма води»).
 
Краща чоловіча роль другого плану:
 
Віллем Дефо («Проект «Флорида»);
 
Вуді Харрельсон («Три білборди на кордоні Еббінга, Міссурі»);
 
Річард Дженкінс («Форма води»);
 
Крістофер Пламмер («Всі гроші світу»);
 
Сем Рокуелл («Три білборди на кордоні Еббінга, Міссурі»).
 
Краща операторська робота:
 
«Той, що біжить по лезу 2049»;
 
«Темні часи»;
 
«Дюнкерк»;
 
«Ферма «Мадбаунд»;
 
«Форма води».
 
Кращий монтаж:
 
«На драйві»;
 
«Дюнкерк»;
 
«Я, Тоня»;
 
«Форма води»;
 
«Три білборди на кордоні Еббінга, Міссурі».
 
Кращий фільм іноземною мовою:
 
«Фантастична жінка» (Чилі);
 
«Нелюбов» (Росія);
 
«Про тіло і душу» (Угорщина);
 
«Квадрат» (Швеція);
 
«Образа» (Ліван).
 
Краща повнометражна анімація:
 
«Бебі-Бос»;
 
«Добувачка»;
 
«Коко»;
 
«Фердинанд»;
 
«З любов'ю, Вінсент».
 
Найкращий повнометражний документальний фільм:
 
«Досить маленький для в'язниці»;
 
«Ікар»;
 
«Обличчя, села»;
 
«Стронг-Айленд»;
 
«Останні люди в Алеппо».
 
Кращий адаптований сценарій:
 
«Клич мене своїм ім'ям»;
 
«Горе-творець»;
 
«Логан»;
 
«Гра Моллі»;
 
«Ферма «Мадбаунд».
 
Кращий оригінальний сценарій:
 
«Любов-хвороба»;
 
«Пастка»;
 
«Леді Берд»;
 
«Форма води»;
 
«Три білборди на кордоні Еббінга, Міссурі».
 
Кращий оригінальний саундтрек:
 
«Дюнкерк»;
 
«Примарна нитка»;
 
«Форма води»;
 
«Зоряні війни: Останні джедаї»;
 
«Три білборди на кордоні Еббінга, Міссурі».
 
Найкраща оригінальна пісня до фільму:
 
«Ферма «Мадбаунд»;
 
«Клич мене своїм ім'ям»;
 
«Коко»;
 
«Маршалл»;
 
«Найвеличніший шоумен».
 
Кращі візуальні ефекти:
 
«Той, що біжить по лезу 2049»;
 
«Вартові Галактики 2»;
 
«Конг: Острів черепа»;
 
«Зоряні війни: Останні джедаї»;
 
«Війна за планету мавп».
 
Кращий дизайн костюмів:
 
«Красуня і чудовисько»;
 
«Примарна нитка»;
 
«Вікторія й Абдул»;
 
«Форма води»;
 
«Темні часи».
 
Кращий грим і дизайн зачісок:
 
«Темні часи»;
 
«Вікторія й Абдул»;
 
«Диво».
 
Краща робота художника-постановника:
 
«Красуня і чудовисько»;
 
«Той, що біжить по лезу 2049»;
 
«Темні часи»;
 
«Дюнкерк»;
 
«Форма води».
 
Кращий звук:
 
«На драйві»;
 
«Той, що біжить по лезу 2049»;
 
«Дюнкерк»;
 
«Форма води»;
 
«Зоряні війни: Останні джедаї».
 
Кращий монтаж звуку:
 
«На драйві»;
 
«Той, що біжить по лезу 2049»;
 
«Дюнкерк»;
 
«Форма води»;
 
«Зоряні війни: Останні джедаї».
 
Найкраща короткометражна анімація:
 
Dear Basketball;
 
Garden Party;
 
Negative Space;
 
LOU;
 
Revolting Rhymes Part One.
 
Найкращий короткометражний ігровий фільм:
 
DeKalb Elementary;
 
The Eleven O'clock;
 
Watu Wote: All of us;
 
The Silent Child;
 
My Nephew Emmett.
 
Найкращий документальний короткометражний фільм:
 
Edith+Eddie;
 
Heroin(e);
 
Heaven is a traffic jam on the 405;
 
Stop Traffic;
 
Knife Skills.
 
Оголосили номінантів актриса Тіффані Геддіш та актор і режисер Енді Серкіс. Спеціальними гостями трансляції стали актриси Пріянка Чопра, Мішель Йео, Зої Салдана, Моллі Шеннон, Сальма Хайек, Мішель Родрігес, Галь Гадот, Ребел Вілсон і Розаріо Доусон.
 
90-а церемонія вручення нагород Американської кіноакадемії відбудеться в ніч з 4 на 5 березня у театрі «Долбі» (Hollywood, Лос-Анджелес), початок – 2:30 (за Києвом). Пряму трансляцію вестиме американський канал ABC. Ведучим церемонії вдруге поспіль стане комік Джиммі Кіммел.
Інші матеріали цієї категорії: « "Оскар-2017": оголошено переможців!
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі