Увійти

Ірена Карпа. З Парижу - на барну стійку Docker Pub

Ірена Карпа. З Парижу - на барну стійку Docker Pub Фото: Маріка Мінт
У неділю, 12 березня, в Києві відбувся концерт гурту Qarpa. Цією подією колектив відсвяткував десятиріччя появи назви “Qarpa”. До 2007 року гурт називався «Фактично самі».
 
Концерт відбувся у легендарному закладі «Докер Паб» та зібрав дуже різноманітну публіку. Тут можна було побачити світських тусовщиків, наприклад, директора Олі Полякової Артемія Чіркова, засновника бару Malevich Мітю Ятіма або концертного менеджера Лєру Шоркіну. Послухати Карпу прийшли також її друзі по дипломатичному корпусу. Під сценою було постійно чути оплески та вигуки дівчат та хлопців підлітків.
 
Взагалі, своїм виступом гурту вдалося поєднати речі, які важко уявити в одному просторі. В атмосфері рок-н-рольного бару під неформатний саунд Карпа виступала у сукні відомого українського дизайнера Івана Фролова. Музиканти, в свою чергу, вбралися у Dior та Isaya Napoli. Незважаючи на дипломатичну посаду Ірена не зменшила концертного запалу, за який Qarpa (та «Фактично самі») люблять вже майже 20 років. В паузах між піснями фронтвумен розповідала про останні організовані в Парижі виставки та покази.
 
Під час концерту гурт зіграв пісні майже з усіх альбомів, які були випущені за ці роки. В середині виступу відбулася прем’єра. Вперше гурт Qarpa виконав наживо пісню «Ніч всередині» із останнього альбому Made in China. Окрім того прозвучали відомі треки Кіріян, Соледад та Секс. Фіналом цього дійства стало виконання улюбленої пісні фанатів – «Сашах@й».
 
 
Цього разу Qarpa виступала складом із п’яти музикантів, які поєднали в своїх образах сценічну та професійну іпостась. Бас-гітарист та клавішник Артур Данієлян проявив себе у ролі американського саунд-продюсера. Олег Артим з піджаком на голе тіло прикривав гітарою образ сексуального розробника додатків для смартфонів. За діджейський пульт став DJ Original,B який  веде програми про R’n’B на радіо NRJ. Електроні ударні очолила інженер Оля Чапкіна. А віолончель закривала собою Євгенію Смолянінову, яка також грає в гурті «Son Sovy».
 
Візуальна еклектика повністю доповнювалася музичною складовою. Qarpa завжди було дуже важко віднести до якогось конкретного стилю. У піснях були відчутні елементи альтернативного року, електронної музики, французького шансону, поп-музики тощо.
 
Коли відбудеться наступний сольний виступ Qarpa в Києві, поки невідомо. Але гурт точно можна буде застати на фестивалях, зокрема на «Флюгерах Львова» 29 квітня-1 травня, «Книжковому Арсеналі» 17-21 травня та «Вуличній музиці» 20 травня.
 
Фото: Маріка Мінт
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі