Увійти

Етно-дует "VRODA" готується до презентації міфічно-містичного відео на народну щедрівку "Павочка" та ще двох виднограїв

До новорічних свят етно-дует "VRODA" готує для своїх шанувальників подарунок - презентацію нового кліпу на українську народну щедрівку "Павочка". Трошки згодом з'явиться ще два нові виднограї на пісні "Шіді-ріді" та "В кінці греблі".
 
Щодо кліпу гурту "ВРОДА" на українську народну щедрівку "Павочка", то він був відзнятий на початку грудня в одній зі столичних фото-відеостудій. Крім того факту, що в основу сценарію покладені українські міфи, дохристиянські світоглядні цінності та ідея гармонії та рівноваги, взаємозв’язку та взаємного доповнення всього живого у світі, робота над даним відео цікава ще й тим, що об’єднала неймовірне коло сучасних творчих жінок, відомих і потужних кожна у своїй галузі: чемпіонка всесвітньої Універсіади, членкиня національної збірної з художньої гімнастики 2002-2008 років, артистка цирку Дю Солей – Надія Васіна, художниця та майстриня, донька художника та класика Леся Подерв’янськогоАнастасія Подерв’янська, дизайнерка, стилістка, авторка проекту "So special" - Лілі Братусь, художниця, педагог, мисткиня Іванна Заклецька, дизайнерка етнічного вбрання та взуття – Ethno by Magarit, фотограф "Червона ворона", яка є ще й представницею творчої родини рукодільниць, і у свої творчі надбання одягне дівчат для сакральних образів Мокоші, Рожаниці, Зорі та Долі, Ольга – рукодільниця та відтворювачка автентичних головних уборів та прикрас, відома як вокалістка гурту ДримбаДаДзига та майстриня власної Прикрасної майстерні Маковія, майстер макіяжу та засновниця власної школи макіяжу та косметології – Тетяна Ястребова та її феї краси і, звичайно, самі солістки дуету "VRODA"Ольга Нестеренко та Анна Заклецька-Бурак.
 
За сценарієм відео розповідає про різні світоглядні міфи та легенди щодо створення світу, а також його центральних творінь – людей: чоловіка та жінку, що перебуваючи у гармонії, доповнюючи одне одного, створюють нові світи та нові життя, взаємодіють, наповнюючи Всесвіт змістом, любов’ю, радістю, життям. Історію доповнюють образи напівмістичних істот та божеств – райських пташок, богинь Долі та Рожаниці, Зорі-Місячної царівни та Марени – всі вони володіють своїми стихіями та властивостями, всі вони різні та одночасно доповнюють одне одного, маючи свою "сферу відповідальності", одночасно вони мають схожі/однакові обличчя, адже кожний з нас одночасно може перебувати в різних станах та творити реальність, опановуючи нові таланти-стихії, сфери та висоти, будучи одночасно частинами Єдиного Всесвітнього Цілого та окремим унікальним Всесвітом – цілісним, гармонійним та прекрасним в усіх проявах та настроях, формах та барвах.

Цікаві факти: 
 
З Анастасією Подерв’янською дівчат познайомив сам батько художниці – Лесь Подерв’янський, який, до речі, знявся у кліпі на дуетну пісню "VRODA" спільно з гуртом "Без обмежень" - "Доле моя" у 2015 році. Крім Леся, тоді у кліпі «засвітились» Олег Фагот Михайлюта – фронтмен ТНМК, Іван Леньо – фронтмен "Kozak System".
 
З Лілі Братусь, яка славиться своїми геніальними втіленнями етнічних елементів у сучасному одязі, дівчата працюють вже понад три роки. Лілі є офіційним стилістом сценічних образів гурту.
 
З Надією Васіною "ВРОДА" познайомилась під час спільних подорожей з концертами підтримки на Схід України разом із артистами гурту "Українські барви", співачкою Ейрою, Сергієм Танчинцем з "Без Обмежень", телеведучою та громадською діячкою Соломією Вітвіцькою
 
Щедрівка "Павочка" - вже третє відео етно-дуету "ВРОДА", режисером та сценаристом якого є одна з вокалісток – Анна Заклецька-Бурак. Всі три роботи досі перебувають у стані зйомок та монтажу. Інші два виднограї – на пісню "Шіді-ріді", презентовану 29 листопада 2016 року, епізоди якого знімались у 2015 році в Токіо, та "В кінці греблі" - лірична пісня у супроводі фортеп’яно, реліз відео на котру планується навесні 2017 року.
 
Пісня "Павочка" у репертуарі дівчат існує у двох форматах: студійному та «лайвовому». Містичне аранжування Олександра Жижченка залишається для студійної версії пісні та офіційного відео. "Живе" аранжування створили музиканти групи під час репетиції, і воно суттєво відрізнається від студійного. Почути "живу" версію пісні, створену Віталієм Рустамовим, Іваном Ткаленком, Євгеном Сергієнком, Владом Будєєвим, можна буде у макси-синглі "VRODA LIVE", накопичення якого триває вже зараз. 
 
 
Врода – дует, що поєднав дві закохані в українські пісні, культуру, історію, обряди дівчини, заснований у 2008 році. Впродовж останніх трьох років дівчата виконують принципово виключно українські народні пісні у сучасній обробці. Аранжування та адаптацію народних пісень для дівчат здійснює представник славнозвісної музичної династії – Олександр Жижченко, молодша сестра якого нині відома як "ONUKA"
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі