Увійти

Лідер "Мед Хедс" Вадим Красноокий: Зараз - саме час для українських артистів

Фото з офіційної сторінки гурту "Мед Хедс" у Facebook Фото з офіційної сторінки гурту "Мед Хедс" у Facebook
— З українських рок-груп таке до нас робили лише "Океан Ельзи", — каже  в інтерв`ю "Газеті по-українськи" лідер "Мед Хедс" Вадим Красноокий. Київський гурт збирається в турне 23 містами України.
 
— Гратимемо лише у великих залах. Ніяких клубів, барів. Одного разу у столичному "Докер-пабі" бігав з гітарою по барній стійці — грав соло. Відчув раптом у нозі біль. Дивлюся, прихильниця вчепилася зубами в литку. Не просто вкусила, а стискає щелепи. Було смішно і боляче. Я аж закричав. Але всі, напевно, подумали, що це була сценічна експресія. Тримала зубами вона мене десь хвилину. Синець на кілька тижнів залишився.
 
Гурт виступає понад сотню разів на рік.
 
— Зараз — саме час для українських артистів. Люди нарешті готові відмовлятися від російського "культурного допінгу". Нам, як мало кому, доводилось виступати навіть у селах. На Київщині, Кіровоградщині, Дніпропетровщині є успішні сільські господарства. Можуть дозволити собі артистів зі столиці. Погоджуємося на такі виїзди, бо публіка дуже щира.
 
У селі ще школярем заробив перші гроші. Влітку вирощував шовкопрядів. Гусениці їдять листя шовковиць, а потім звиваються в кокон. Із нього отримують справжній шовк. Це пекельна праця. 40 днів ніякого відпочинку, бо ці гусениці весь час їдять. Як я цю справу закінчив, у мене був вибір — купити мопед або касетний магнітофон. ­Обрав магнітофон.
 
Найцікавіше починається після концертів. Збираються всі сільські вершки і з ними треба на рівних тримати чарку. Якось нам ще дали в дорогу літр самогонки. Стояла потім ще рік на репетиційній базі. Важко згадували той вечір і не хотіли чіпати.
 
Всеукраїнське турне "Мед Хедс" присвятили виходу восьмого студійного альбому "8". Нову програму гурт представив улітку в Канаді на "Українському національному фестивалі".
 
— Мені завжди була цікавіша заокеанська і європейська публіка. Світовий шоу-бізнес твориться там. Якщо хочеш зростати, треба випробовувати себе такими гастролями. А не московськими, як більшість наших артистів. Майже 10 років не виступали в Росії. Хоча колись їздили туди регулярно. Коли ми почали орієнтуватися на українського слухача, співати своєю мовою, інтерес до нас зник.
 
На сьогодні всі наші російські друзі вже стали колишніми. Московський шоу-бізнес був найпростішим шляхом розкрутитися. Зокрема, і в Україні. Найпопулярніші обов'язково проходили через Москву. Так була влаштована ця система. Навіть Славко Вакарчук досяг тут найвищих щаблів після поїздки в Москву.
 
Якось Аркадій Укупник, який сам із Кам'янця-Подільського, запросив нас взяти участь у його вечорі в палаці "Україна". Укупник, хоч і має смішний імідж, але дуже фаховий і різно­плановий композитор і музикант досвідчений. ­Багато років був басистом у Юрія Антонова. Хоча спочатку він злякався нашого варіанту подарованої ним пісні "Полетаем" у стилі панк-рок. Потім сподобалося. Запросив нас на свій творчий ­вечір у Москву.
 
Уже тоді насторожувала вся ця московська тусівка. В Укупника день народження. Перед виступом українців виходить Жириновський і починає тупо гнати на нашу країну. Як він це вміє вульгарно, нижче пояса: "Ненавижу хохлов, они жрут сало и тупеют". Ніхто не знав, як поводитись. Вийшов лише Отар Кушанашвілі. Сказав Жириновському, що йому повезло — бо той опускав не грузинів. Я вже тоді відчув, що в головах росіян щось не те. Жириновський — клоун, з ним усе ясно. Але ж весь зал із цього сміявся. Їх це не обурювало. Для них це смішно — "пообсирати хохлів". Ці враження десятирічної давнини допомагають мені зрозуміти, що тепер відбувається.
 
Стартує всеукраїнський тур "Мед Хедс" 21 листопада з виступу в Тернополі.
 
"Музикант рідко пише пісню, коли йому добре"
 
Платівка "8" містить 17 пісень, одна з яких англомовна й одна — російськомовна. Стилістично альбом найбільш різноплановий у дискографії "Мед Хедс".
 
— За 24 роки виступів гурту грали в багатьох стилях: рок-н-рол, реґґі, ска, панк. Найновіші пісні записали у сучасному рок-звучанні. Над новим альбомом ми активно працювали чотири роки. Музикант рідко пише пісню, коли йому добре. Лише коли щось їсть ізсередини.
 
Композицію "Молода кров" присвятили бійцям АТО.
 
— Це пісня писалася найважче. У студії ще свіжі були враження, щоразу трагедію переживав, коли співав. Зривався голос. Коли прослухали, виявилось — навпаки, в ній є оптимізм. Він заряджає не зупинятися й рухатися через усі складнощі.
 
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі