Увійти

Для кого ти живеш, для чого ти існуєш?

Лідер гурту VODEVIL’ Мирон Копчинський про Майдан, політику та музику
- Ваше ставлення до підсумків революції? Як, на Вашу думку, вплине зміна влади на творчу діяльність?
 
- Вважаю, що сталося майже все те, чого прагнули. Ще б провели повну люстрацію, але це в майбутньому. Загалом краще, ніж було раніше. Що ж стосується творчості, я сподіваюсь, що буде новий виток розвитку української музики, не лише народної, а й сучасної (рок або електронна музика).
 
- Що має зробити нова влада аби стимулювати розвиток сучасної української музики?
 
- Я вважаю, що треба збільшити фінансування та створювати нові фестивалі. У нас величезна країна, а фестивалів раз-два й немає більше: Бандерштадт, Захід, The Best City.ua, та й все. Також необхідно розробити закон, який передбачає певний відсоток української музики на радіостанціях, ротація на телебаченні.
 
- Ви неодноразово виступали на Майдані, висловлювали свою громадянську позицію. Що змінювалося у Вашій свідомості між цими виступами, як Ви сприймали ці події?
 
- З кожним виступом ставало все більше впевненості, що ми досягнемо своїх цілей, бо з кожним разом людей ставало більше, вони ставали рішучішими. Наш останній виступ на Майдані мав бути 19 січня, коли на Грушевського почалися заворушення, але ми не шкодуємо, що ці концерти відмінили, бо боротьба нашого народу важливіша. Ми і були на Майдані лише для того, щоб підняти дух та настрій народу, щоб вони не здавалися.
 
- Зараз Ви змагаєтесь за право брати участь у фестивалі The Best City.ua, організацією якого займається Олександр Вілкул, який займав за колишньої влади посаду віце-прем’єра і був причетним до подій навколо Майдану. У Вас не виникає жодних суперечливих думок щодо цього?
 
- Окрім цього, ми змагаємося за участь на фестивалі «Файне місто Тернопіль». Щодо Best City, то Ви мені зараз новину сказали. Якщо чесно, то я не знав, що Вілкул обіймав якусь посаду. Тепер я звісно задумаюсь. Тим не менше, якщо ми потрапимо на Best City, будемо кричати «Слава Україні! Героям слава!», будемо просувати наші патріотичні ідеї ближче до Сходу нашої країни.
 
- Якби у Вас була можливість виступити на Майдані під час найдраматичніших подій, якою б піснею ви підтримали тих, хто боровся за свободу?
 
- Зі свого масиву пісень ми б виконали «Для кого ти живеш?». Це пісня, яка змушує замислитись. Людина, яка майже здалась, почує слова: «Для кого ти живеш? – Для чого ти існуєш?» - це б якось надихнуло на те, що він живе і змагається за майбутнє своє та своєї родини. А якщо б можна було щось «закаверити», то ми б зіграли «Лента за лентою».
 
- Чи виникають у Вас думки про написання пісні, яка б була присвячена цим подіям?
 
- Так, ми зараз працюємо над піснею, яка буде називатися «Вогонь». Ми плануємо її робити головною піснею нашого майбутнього альбому. Це пісня, яка буде запалювати серця. Також я написав декілька віршів про ці події, які вже були опубліковані на вашому сайті, за що я щиро дякую. Більше події виражаються саме у поезії, ніж у музиці.
 
- Цими днями вирішується доля Криму. Щоб Ви могли сказати кримчанам і Ваша думка стосовно того, що Крим фактично «упливає» від України?
 
- Я майже кожного літа буваю у Криму і відчуваю там себе як вдома. Хотілося сказати, щоб вони не боялися жодних «бандерівців», всі ми з однієї країни. Хочу, щоб вони просто думали своєю головою, а не дивилися пропаганду, яка промиває мізки росіянам і кримчанам. Знаю, що в Криму дуже багато патріотів України та кримських татар, яких я дуже поважаю. Хочу побажати їм наснаги, бойового духу аби вони дали відсіч окупантам. Також повинен сказати, що жодного мовного бар’єру немає, це просто надумана проблема.
 
Дякуємо за інтерв’ю вокалісту гурту VODEVIL’ Мирону Копчинському.
 
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі