Увійти

Журналісти чи "збирачі сміття"? Або про те, як легко потрапити у фейкову пастку

Святослав Вакарчук потрапив у фейкову пастку Святослав Вакарчук потрапив у фейкову пастку
Сьогодні зранку на інформаційному полі розірвалася міна. 
Причому, заклали її та підірвали "журналісти". Або люди, які так себе називають...
 
Отже, суть провокації.
 
В редакції видань з вигаданої електронної скриньки надходить нібито офіційне повідомлення прес-служби Святослава Вакарчука. Суть повідомлення - артист закликає колег не брати участь у концертах з політичним забарвленням і взагалі, триматися від політики подалі. Підкріплюють все це меседжем - "Це не твоя війна".
 
Тепер, що власне роблять редакції? Правильно - не перевіривши (можна як мінінмум зайти у Твіттер виконавця), тиражують наввипередки провокаційну новину! 
 
 
Що залишається Вакарчуку? Правильно - заперечувати. Але тут такий цікавий ефект виходить - відома постать нібито починає виправдовуватисся за те, чого не робила. Більше того, можна все перевернути догори дригом - якщо не закликав, значить - можна?
 
 
 
А що спільнота? А спільнота підхоплює, тиражує... Це ж сенсанція....
 
З цієї історії декілька висновків:
 
1. Якщо ця провокація виникла, значить, вона комусь потрібна. Більше того, цей хтось досяг своєї мети - розповсюдив фейк миттєво та змусив відому постать виправдовуватися.
 
2. Рівень журналістики. Всі видання, які розмістили фейкову новину повинні переглянути свої підходи до роботи та звернути увагу на своїх співробітників. Можливо, їх журналісти - зовсім не журналісти? А просто "збирачі сміття"? То, можливо, вони повинні не в кабінетах сидіти, а з віничком під'їзди прибирати?
 
3. Соціальні мережі. Вже вкотре звертаюсь з проханням до людей, які можуть бути лідерами думки - перевіряйте інформацію! Думайте головою, коли натискаєте на кнопочку - Поділитись. Чи не підказує вам внутрішній голос, що у цьому повідомленні - щось не так? Що від нього тхне якось негарно?
 
Друзі! Нам необхідно бути уважнішими. Особливо людям, які формують думку інших. Слово - це також зброя. І якщо ми будемо недолуго ним користуватися - воно може вбити. За допомогою недбалого використання Слова можна навіть здійснити самогубство. Зокрема - у професійній сфері. Будьте пильними, колеги, друзі, лідери думки і просто пересічні громадяни.
 
Дякую!
SlavCha

Вячеслав Чапайкін

Філолог, фахівець з PR, SMM та інтернет-маркетингу.

Вношу свій посильний внесок в становлення нового шоу-бізнесу України - проєвропейського, професійного та високоякісного. Автор проекту "СПІВАКИ - справжня українська музика"

Сайт: www.s-production.kiev.ua

Я у соціальних мережах

Google Plus

Схожі матеріали (за тегом)

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі