Увійти

YUNA відкрила "Грибы", або дещо про "національну" премію

Доброго дня, друзі!
 
Отже, YUNA... "Щорічна національна премія, що відзначає найкращих діячів музичного мистецтва", - саме так її позиціонують організатори. Тут я хочу акцентувати вашу увагу на прикметнику "національна" - розберемося з цим трошки нижче.
 
Нині в нашій країні найбільш помітними є дві премії - "M1 Music Awards" музичного телеканалу М1 та YUNA. І якщо перша обмежується виключно контентом свого каналу, то друга претендує на більш значущий статус, бо охоплює значно більшу аудиторію
 
Останнім часом, відколи я почав активно просувати українську музику під брендом "новий шоу-бізнес України", ці дві премії я розглядаю скрізь призму "чи багато "наших", тобто представників "нового шоу-бізнесу", буде відзначено на них".
 
Цього року на YUNA серед номінантів та переможців була велика армія тих, кого я підтримую. І це не може не тішити.
 
Коло виконавців, які представляють для мене цінність, складали: Джамала, Тіна Кароль, ТНМК, The HARDKISS, O.Torvald, Pianoбой, Бумбокс, Океан Ельзи, DZIDZIO, Onuka, ДахаБраха, Brunettes Shoot Blondes, The Maneken, Detach, Ivan NAVI, MamaRika, Cepasa, Naosleep, АССА та Dima Libra.
 
З іншого боку було не менш потужне угруповання: LOBODA, MONATIK, Макс Барських, Время и Стекло, MOZGI, Потап і Настя, Quest Pistols Show, Грибы, Агонь, SunSay, Костянтин Меладзе та Валерій Меладзе.
 
Статуетки розподілились наступним чином: 7 "наших" проти 4-ох - для російськомовної музики. Вважаю це досить пристойним результатом! Хто саме в якій номінації переміг - можете прочитати тут.
 
Зупинюсь на декількох моментах власне церемонії.
 
Ведучий. На жаль, маю констатувати, зі своєю місією Олексій Потапенко не впорався. Потап - дуже гарний шоумен. Але він більше підходить під клубний формат, аніж коли треба тримати марку та виглядати достойно. Порівняйте - Сергій Притула на нацвідборі "Євробачення" та Олесій Потапенко на премії 
 
"YUNA". Дві великі різниці, так би мовити. Заважали Потапу також заангажованість та дуже невдалі, місцями - образливі, жарти. Чомусь пригадав я той момент, коли Потап на російській премії RU.TV зняв штани. І от здалося мені, що на церемонії YUNA, куди прийшла поважна публіка у фраках та вечірніх сукнях - Потап бігав перед ними без штанів та відпускав вульгарні жарти у бік своїх колег. І все це - з надвисоким почуттям власної значущості. Хоча... Було дещо у Попапа, що заслуговує на відзнаку - ведучий дуже часто переходив на українську мову ;) До речі - нещодавно Потап написав першу українську пісню. Правда, поки що не для власних проектів. Але. Це говорить лише про те, що як знаний бізнесмен та продюсер, Потап відчуває тенденції. І вони не можуть не тішити.
 
Того вечора, під час церемонії, мені здалося, що один із гуртів, який співав, порушив основне правило YUNA - виконання пісень наживо. Це був гурт "Агонь". Не можу стовідсотково стверджувати, але якщо це так - організатори мають запобігти у майбутньому таким проявам.
 
Було забагато "Мозгов" :) Проекти продюсерського центру Потапа то отримували статуетки, то - співали, то - показово дуріли у залі. Потап купався у проміннях слави того вечора ;) Здавалось, то якийсь творчий вечір Олексія Потапенка, його бенефіс :)
 
І ось, власне, я підійшов до головного питання, яке мене турбує. Номінація "Відкриття року" і її переможець - гурт "Грибы". Специфічна російськомовна музика у стилі "реп". Що нам відомо про переможців? 28 квітня 2016 року "Грибы" виклали в YouTube свій перший відеокліп "Интро". Нині вони мають вже три кліпи. Лише наприкінці року гурт дав чотири концерти в Україні - в Харкові, Дніпрі, Одесі та Києві. Заходимо на офіційний сайт гурту www.grebzlife.com, а там... Цілковиті гастролі по Росії... Причому, саме на цьому - головний акцент на сайті. Ні, про YUNA там нічого немає.
 
 
До речі - якась зла іронія була у тому, що інтелігентна, порядна та вихована ONUKA вийшла нагороджувати статуеткою саме "відкриття року". І як вона ніяковіла і якою самотньою виглядала на тій сцені, коли змушена була оголошувати переможця, представники якого так і не піднялися на сцену за нагородою...
 
Отже, що ми маємо? Російськомовний реп-гурт, який своїм головним досягненням вбачає гастролі по Росії, визначається у нас у країні як "національне відкриття року". Я все правильно зрозумів? Скажіть, шановні панове "експерти", а що саме ви помітили національного в цьому гурті, окрім місця дислокації?
Хіба не видно, що діяльність цього гурту спрямована виключно на російський ринок? Чи ви керувались успішним стартом гурту в соціальних мережах, де основну кількість переглядів також сформувала аудиторія з Росії?
 
Знаєте -  у нас звикли розкидатися направо-наліво цим прикметником - "національний". Звідси його значення часто нівелюється або ж не розуміється. Щодо організаторів премії YUNA, то, позіціонуючи себе як "національна премія", ви маєте розуміти, що берете на себе додаткову відповідальність, яка вже виходить за межі просто успішного музичного контенту. Ви хочете бути рупором нації у галузі музики, проте, визначаєте "найкращим відкриттям" проект, який абсолютно не має нічого спільного з культурою нашої держави! Впевнений - якби ви провели опитування серед широкої аудиторії шанувальників української музики - ви б не знайшли там проекту "Грибы". Бо, по-перше, цей проект невідомий широкому загалу українських шанувальників музики. А по-друге - нині українці переживають не найкращі часи своїх відношень з північним сусідом і, впевнений, не ототожнили б "національне музичне відкриття" з тими, хто шастає до Росії частіше, аніж до власної аудиторії. Це, до речі, стосується не тільки "Грибов", а й усіх інших "гастролерів".
 
От такі от різні думки щодо цьогорічної YUNA.
 
Дякую!
SlavCha

Вячеслав Чапайкін

Філолог, фахівець з PR, SMM та інтернет-маркетингу.

Вношу свій посильний внесок в становлення нового шоу-бізнесу України - проєвропейського, професійного та високоякісного. Автор проекту "СПІВАКИ - справжня українська музика"

Сайт: www.s-production.kiev.ua

Я у соціальних мережах

Google Plus
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі