Увійти

Як це - бути фаворитом Меладзе, або хто заслуговує на додатковий бал?

Якщо пісня першого півфіналу мої особисті думки просто за півгодини оформились у текст, то після другого півфіналу все не так. Гнітючі роздуми охопили мій мозок через протиріччя, які ми маємо після виступу конкурсантів та оголошення фіналістів. Але все ж таки спробую все по порядку.
 
Отже, як і у першому півфіналі, ми разом с суддями мали з восьми конкурсантів обрати двох найкращих. Ними стали Rozhden та Illaria. Особисто я привітав переможців та вважаю, що вони дійсно були одними з найцікавіших у цій вісімці. Так, мені ще імпонував гурт "Detach", проте я відчував, що наша аудиторія ще не готова дати дорогу на "Євробачення" представникам важкого року. 
 
На яких основних моментах хотів би зупинитися. 
 
Цікавий діалог відбувся між Джамалою та ведучим Сергієм Притулою. Коли оголошували результати, Джамала спробувала заспокоїти гурт AGHIAZMA приблизно таким коментарем - ви абсолютно самодостатні і я взагалі не розумію, навіщо вам цей конкурс. На що Притула резонно зауважив - вони сюди потрапили не випадково - їх взагалі-то обрав для півфіналу Костянтин Меладзе! Дійсно - цікаво чути коментарі від суддів у стилі "а що ви тут забули". Мені здаються вони абсолютно недоречними. Апріорі - якщо учасники потрапили до півфіналу, то їх туди вже хтось обрав за якимись критеріями. І, за моїм переконанням, цим критерієм мала б бути теоретична можливість кожного з учасників стати переможцем нацвідбору та представляти нашу країну у фінальній частині "Євробачення". Цікаво, чи саме цим керувався Меладзе, коли обирав проект AGHIAZMA для півфіналу? Здається мені, що - ні. Думаю, що у Меладзе були і є свої фаворити, яких він просто розбавив іншими виконавцями різних жанрів. Для яскравості, контрасту та емоційності шоу. Така собі маніпуляція, як гадаєте?
 
Щодо виступів конкурсантів та їх оцінок. Як на мене, найслабкішим був KUZNETSOV. Заниженими я вважаю оцінки від журі для Міли Нітіч та DETACH. Я взагалі був у шоці, коли гурт AGHIAZMA отримав від журі більше балів, аніж DETACH. 
Трошки зупинюсь на конфлікті Андрія Данилка та Міли Нітіч. Навіть, якщо конкурсант погано виступив, навіть, якщо його пісня тебе не влаштовує і здається минулим - будь тактовним та послідовним. Критика Данилка щодо Міли була нищівною, безапеляційною та жорстокою. Так, Міла спробувала щось заперечити, за що й ще під час оголошення результатів отримала "на горіхи" від Данилка! І коли заспівала Illaria, у мене було відчуття, що Данилко зараз розівре її на шматки. Бо її виступ був класичним виступом для "Євробачення". Таким, якого не хоче суддя Данилко! Проте, у ситуацію втрутився Притула і Данилко... здувся... Я бажаю вам успіху! Все, на що він спромігся! Але ж так не годиться! Ти маєш бути послідовним і якщо вже обрав роль суворого поліцейського - дотримуйся її! Або ж, навпаки - підбирай слова, вирази, аби не ганьбити виконавця.
 
Щодо виступу гурту Panivalkova. Я застерігав гурт, що презентація пісні у прямо ефірі - це досить складна річ. Так, звичайно, є пісні, які "заходять" відразу. Проте, переважну більшість пісень необхідно прослухати по декілька разів, аби зрозуміти її та полюбити. Або ні :) Отож, як на мене, Panivalkova програли, не презентувавши пісню у мережі заздалегідь. До речі - вже після прямого ефіру я декілька разів прослухав радіо-версію пісні, яку гурт виклав у мережу. Класна пісня! Так, без яскраво вираженого приспіву, проте - цікава та оригінальна. Прикро - гурт мав шанси на фінал. До речі - зараз з презентацією своєї пісні тягне Віталій Козловський. Хоч би не повторив помилок Panivalkova.
 
Щодо оцінок глядачів, то тут я був вражений активністю армії прихильників блогера Кузнєцова! Сімка - то дуже круто! Хоча мої особисті оцінки цьому виконавцю - то цінки, які в результаті отримав гурт LETAY ;) І, звичайно, сподобалось, що виступ DETACH глядачі оцінили шісткою. Значить - маємо шанси на те, що нашу країну все ж таки представлять колись "рокери". До речі - у третьому півфіналі є O.Torvald та Green Grey. Вони, звичайно, звучать м'якіше за DETACH, проте, все ж таки, їх можна вважати у певній мірі "рокерами".
 
І от ми дійшли до головної теми дня - переможців. Ще до прямого ефіру мені особисто дуже сподобалась пісня Рождена "Saturn". І я відчував, що з нею він буде серед фаворитів відбору. Так і сталося - Рожден отримав вісімку від суддів та п'ятірку - від глядачів і з 13 балами посів друге місце. Треба визнати - виконав ROZHDEN свою пісню не бездоганно...
 
Перше місце посіла Illaria. Готовий номер для фіналу "Євробачення"! Хоча, як любить казати Данилко - традиційний, у стилі конкурсу. Проте, особисто я, не маю нічого проти, аби саме Illaria представляла нашу країну на конкурсі. Бо це достойне шоу. Глядачі роздилил мою думку і поставили вісімку, а журі - сімку. В результаті - 15 балів і вихід у фінал нацвідбору.
 
От тепер прийшов час сказати про мої гнітючі роздуми. Стосувались вони класичної останніми роками теми - наші виконавці та гастролі у Росії. 
Відразу після того, як я опублікував результати півфіналу, отримав декілька повідомлень із різних джерел з афішами Рождена із Москви. Як минулорічних, так і майбутніх. Виявляється, співак активно гастролює у Росії. До речі - ситуація дуже схожа із минулорічним конкурсантом SunSаy. Знову - гарна пісня, знову - фаворит Меладзе. Знову - гастролі в Росії. І знову я "купився" та підтримав...
 
Я останнім часом дуже багато думаю навколо цієї теми, бо вона є дуже складною.
Я розумію аргументи тих, хто туди їздить. Основні серед них - там мої шанувальники, я за мир, я поза політикою... Проте, всі ми розуміємо, що одним з визначальних аргументів є гонорар, який значно вагоміший, аніж в Україні. І цей аргумент я також розумію. 
І ще одна цікава думка, яка не дає мені спокою. От наші молоді, підростаючі "зірки". От вони не їздять до Росії. Проте, це можна не робити з двох причин - громадянська позиція або ж їх просто туди не запрошують через недостатню "зірковість". Тобто, вони просто можуть не мати запрошення туди їхати. І тут виникає питання - а як би вони відреагували, якби таке запрошення отримали? Напевне, знайдуться ті, хто сприйматиме запрошення на гастролі до Росії як саме зріст своєї популярності, розширення аудиторії, додатковий заробіток. І чи не стануть вони потім тими, хто "там мої шанувальники, я за мир, я поза політикою"? Складні питання. Гнітючі роздуми.
Також помічаю останнім часом деяку вибірковість щодо реакції на гастролі у Росії. Хтось наражається на гостру критику, а хтось - тихесенько відмовчується і проскакує. Таке....
 
Особисто для себе я позицію визначив давно - під час війни я гастролі у Росії засуджую. І саме тому я всі свої зусилля спрямовую на підтримку тих, хто цього не робить. Як правильно хтось писав - у нас є два шоу-бізнеси, які часто навіть не перетинаються. Один шоу-бізнес оцінює канал "М1" та роздає премії, інший - робимо ми. Всі ті, хто цінує українську культуру та прагне її розвитку. Особисто я не хочу постійно когось ловити за руку та журити - ах ти ж, такий сякий, поїхав до Росії на гастролі! Кожен має право вибору - бути гастролером або громадянином. Я просто буду таких викреслювати зі свого поля зору і все. Я нічого не пишу про Потапа, Лободу, Ані Лорак та Гріби.... Мені байдужа їх творчість. Проте, я завжди підтримаю того, хто дійсно має громадянську позицію та вкладає зусилля в створення нашого, українського продукту. Або того, хто бачить перспективу в європейському, або, більш глобально - світовому ринку. 
 
Повертаючись до нацвідбору і тих, хто буде у фіналі. Я завжди віддам додатковий бал тим, хто, на мою думку, вкладає в розвиток української культури. Бо, правильно казала тогоріч Руслана - участь у конкурсі "Євробачення" - це не тільки пісня. Це і гармонія самої особистості та її національна самоідентичність.
 
От такі от роздуми, друзі...
 
Чекаємо третього півфіналу нацвідбору! У мене там великі надії на одного конкурсанта. Треба дослідити його гастрольний графік останнім часом :)
SlavCha

Вячеслав Чапайкін

Філолог, фахівець з PR, SMM та інтернет-маркетингу.

Вношу свій посильний внесок в становлення нового шоу-бізнесу України - проєвропейського, професійного та високоякісного. Автор проекту "СПІВАКИ - справжня українська музика"

Сайт: www.s-production.kiev.ua

Я у соціальних мережах

Google Plus
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі