Увійти

Український шоу-бізнес має перебудуватися. Далі – без Росії

2014 рік є для України наднапруженим та трагічним. Ми виринаємо з міцних обійм ще донедавна – так званого «братського народу», північного сусіда – Росії. Що буде далі – невідомо. Проте вже зараз можна з впевненістю сказати – так, як було раніше, вже не буде ніколи! Анексія Криму, пряма військова агресія на Донбасі, постійні погрози та провокації – все це призвело до того, що проект «Стіна» будується не лише на кордоні. Він тепер – в серцях українців! Неможливо забути те горе, яке принесла в нашу країну війна! Та й немає жодної впевненості, що надалі Росія припинить свою невиправдану агресію проти нашої держави.
Все це радикально вплинуло на всі сфери життєдіяльності двох держав. Нині руйнуються схеми, які працювали роками. У взаємовідносинах, бізнесі, стосунках.
 
Українці бойкотують продукти, виготовлені в Росії. Росія ж зі свого боку забороняє наші продукти.
 
Не є виключенням і шоу-бізнес, який відтепер має працювати за іншими правилами. На жаль, деякі наші виконавці не до кінця усвідомили, що так, як було – вже не буде. І спробували продовжити гастрольну діяльність в сусідній державі, ніби нічого не сталось. Не виходить. Їх репутація, популярність в рідній державі зазнали надзвичайної шкоди. Патріотично налаштовані українці закликають бойкотувати їх концерти, влаштовують протестні акції.
 
Хтось скаже – мистецтво не має кордонів. Частково згоден. Проте, як на мене, це не працює, коли країни знаходяться у стані війни. Кола одна з країн – військовий агресор, а друга – вимушена захищатися та втрачати найкращих своїх синів.
 
Співак – це не бездумна істота, яка імітує спів під фонограму. Співак – це людина, яка своїми діями показує приклад, є взірцем для своєї аудиторії, формує певні погляди та впливає на формування світогляду. Не випадково митці часто стають політиками – вони мають популярність та вплив, що так необхідно майбутньому політику.
 
То ж не може нині співак заради збагачення їхати в державу, яка воює проти його рідної країни, та спокійно співати! Не може!
 
І це необхідно враховувати всім без виключення діячам культури. Нині необхідно досить ґрунтовно оцінювати всі «за» та «проти» перед тим, як їхати співати в Росію.
 
На вагах буде популярність виконавця в рідній державі, яка вплине на гонорари та кількість відвідувачів концертів. Ці втрати можуть бути набагато важливішими, аніж разовий гонорар за концерт у Росії! Іміджеві втрати – набагато триваліші у часі. Їх відновлення займає масу часу!
 
То ж єдиний нині вихід – перебудовуватися.
 
Забути (можливо, на певний час) про активну діяльність в Росії, включати в свій репертуар україномовні пісні, вивчати інші мови та шукати нових прихильників… у Європі.
 
Тяжко? Неможливо? Нічого неможливого не має!
 
Дійсно – шлях непростий. Проте – наша держава обрала собі курс розвитку. І це – європейський шлях розвитку. І якщо наші підприємства вимушені будуть перелаштовуватися та поліпшувати якість заради завойовування нових, європейських ринків збуту, то чому тим самим не зайнятися й діячам шоу-бізнесу?
 
Більше того – нині в Україні вже є ряд цікавих колективів, які співають українською або іноземною мовами, роблять якісну музику та організовують яскраві шоу на концертах – вони вже готові до підкорення слухачів з інших країн світу! І саме такі колективи підтримує проект «СПІВАКИ», який своєю метою бачить формування нового українського шоу-бізнесу. І в ньому немає місця виконавцям, які орієнтовані виключно на російськомовну аудиторію.
SlavCha

Вячеслав Чапайкін

Філолог, фахівець з PR, SMM та інтернет-маркетингу.

Вношу свій посильний внесок в становлення нового шоу-бізнесу України - проєвропейського, професійного та високоякісного. Автор проекту "СПІВАКИ - справжня українська музика"

Сайт: www.s-production.kiev.ua

Я у соціальних мережах

Google Plus
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі