Увійти

Сліпе жеребкування, або півфінал, достойний фіналу

Отже, як і обіцяв, кілька слів про третій півфінал нацвідбору "Євробачення-2017".
 
Це був найсильніший півфінал. І це не тільки моя думка, а й думка багатьох фахівців і, зокрема - суддів. Сліпе жеребкування, ніби навмисно, звело у цьому півфіналі дуже потужних виконавців. І невідомо, чи потрапили б у фінал переможці першого та другого півфіналів, якби правила нацвідбору були інші. 
 
Маємо надію, що наступного року вони будуть переглянуті, про що, зокрема, сказав Костянтин Меладзе.
 
Отже, у третьому півфіналі боротьбу за вихід у фінал вели: Singing Pants, O.Torvald, Анастасія Прудіус, Віталій Козловський, KADNAY, MELOVIN, Green Grey та Vivienne Mort.
 
Судді цього вечора були напрочуд ввічливі! Чи то склад учасників, чи то певні корективи після двох перших півфіналів - не знаю. Проте, судді майже кожний виступ зустрічали схвальними відгуками, намагались бути максимально коректними та ввічливими. І це додало проблем глядачам, бо з коментарів 
 
суддів абсолютно не було зрозуміло, хто ж насправді був найкращим цього вечора.
 
Єдине - вкотре не можу погодитись з Данилком, коли він сказав, що у півфіналах ми обираємо учасників для фіналу. А там - побачимо. Ні, категорично - ні! Кожного фіналіста ми маємо обирати скрізь призму того, що саме він буде представляти нашу країну на "Євробаченні". І у фіналі нацвідбору ми маємо 
 
шість фіналістів, кожного з яких буде не соромно відправляти на конкурс! Саме таким був мій погляд на цей нацвідбір.
 
Щодо виступів конкурсантів. 
 
Як на мене - найслабкішими цього вечора були Singing Pants. Як за формою, так і за змістом. Так, я розумію - дівчата працюють в жанрі бурлеску. Проте, якщо Вєрка Сердючка на конкурсі виглядала просто кумедно, то Singing Pants - відверто вульгарно. Приємно, що десь такі ж емоції були у переважної 
 
більшості глядачів.
 
Мали цього вечора два повернення. Віталій Козловський та Green Grey. І якщо перший хоч якось вписувався в концепцію конкурсу, то Green Grey... Я не знаю, для чого їм це було потрібно... Як показали оцінки - про Козловського можна сказати те саме ;) Один бал від суддів та два - від глядачів. Саме такий підсумок виступів Віталія Козловського. Green Grey отримали по чотири бали від тих та інших і в результаті посіли п'яте місце. 
 
Прикро, що у журі цього року немає Руслани. Бо вона б запитала, наприклад, Анастасію Прудіус, яка у неї громадянська позиція? Зокрема для мене був неприємною несподіванкою той факт, що співачка минулого року брала участь у "Новій Хвилі" в російському Сочі. Звичайно, це вплинуло на моє сприйняття її як конкурсантки...
 
Хочу дещо сказати про чудовий виступ Vivienne Mort. Я знайомий з творчістю цього колективу і для мене не був несподіванкою їх виступ. Проте, думаю, для багатьох - це було відкриття. Ні на кого не схожі, надзвичайно самобутні - вони виглядали абсолютно нетипово, абсолютно - не в форматі. Проте - наскільки ж цікаво! Так, можливо, не для "Євробачення"... Але те, що вони виступили у цьому відборі - це дуже класно.
 
Загалом, хочу зазначити, що цей нацвідбір дав можливість країні познайомитись з багатьма досить цікавими виконавцями. І за це треба окремо подякувати організаторам. 
 
От так поступово я дійшов до кульмінації - переможців цього півфіналу.
 
Ще напередодні виступів наживо я визначив фаворитом цього вечора гурт KADNAY. Вони звучали сучасно та стильно. Я вже бачив їх на "Євробаченні"! Щодо другого фіналіста - я вагався. Проте, пісня ефіру, однозначно визначився - O.Torvald та  KADNAY. Ось за ці проекти я і віддав свої голоси. 
Приємно, що судді були зі мною одностайні і також відправили саме їх у фінал. Проте, глядачі вважали інакше. Лише п'ятірка KADNAY та вісімка - найвищий бал - MELOVIN. В результаті через те, що саме глядачі оцінили виступ останнього найвищим балом - він і потрапив до півфіналу. Особисто для мене це був шок. 
 
MELOVIN. Так, я не дивився "Х-Фактор", переможцем якого став Костянтин Бочаров (саме він виступає під сценічним ім'ям MELOVIN). І якось я не відчував напередодні шаленої підтримки цього виконавця. Так - у нього досить непогана пісня. Проте, особисто у мене не було навіть думки, що вона аж настільки вразить глядачів! Загалом, я не маю нічого проти Костянтина. І я погоджуюсь, що він може представляти нашу країну на "Євробаченні". Та все ж таки особисто для мене виступ KADNAY був значно цікавішим. 
 
Правила нацвідбору... Якби вони не були такими стандартизованими, журі могло б взяти на себе відповідальність і з цього півфіналу залучити не двох, а більше виконавців до фіналу. Бо я переконаний - KADNAY у фіналі б стовідсотково обійшов декількох фіналістів, які потрапили туди з попередніх півфіналів. А, можливо, і був би переможцем ;)
 
Ось такі от роздуми. Згодом поділюсь з вами своїми думками щодо фіналу ;)

SlavCha

Вячеслав Чапайкін

Філолог, фахівець з PR, SMM та інтернет-маркетингу.

Вношу свій посильний внесок в становлення нового шоу-бізнесу України - проєвропейського, професійного та високоякісного. Автор проекту "СПІВАКИ - справжня українська музика"

Сайт: www.s-production.kiev.ua

Я у соціальних мережах

Google Plus
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі