Увійти

Ще раз про мовне питання та суть проекту Show-Biz UA

Знаєте, друзі - мене часто питають щодо моєї позиції стосовно мови, якою співають виконавці. Ви, напевне, знаєте, що я свідомо відмовляюсь від російськомовних треків. За це мені дорікають - суб'єктивно. Так, я не заперечую - моя позиція суб'єктивна. Більше того  - я розумію, що свідомо зменшую аудиторію своїх інтернет-ресурсів та зосереджую увагу переважно на патріотично налаштованих шанувальниках музики.
 
Проте, я можу чітко аргументувати свою позицію.
 
1. Я підтримую українську пісню. 
 
Чому я це роблю? В історії нашої молодої держави є два великих потрясіння - отримання формальної Незалежності у 1991 році та виборювання справжньої Незалежності нині, починаючи з 2014 року.
 
Обидві події спрямовані на ідеологічне відокремлення нас від агресивного сусіда, який системно нав'язував нам свої цінності. Зокрема, знищував нашу мову. У 1991 році була спроба нарешті побудувати національний шоу-бізнес - виникла ціла когорта виконавців української музики, з'явилась "Територія А", на телебаченні активно підтримувалась українська пісня...
 
Проте, з часом ініціатива захлинулася... Чи то під впливом політиків, чи то під тиском комерційної вигоди, але навіть такі стовпи української музики, як Ірина Білик, Наталя Могилевська, Таїсія Повалій, Ані Лорак почали співати "більш комерційно вигідною мовою" - російською.
 
Нині - друга спроба відмовитись від чужих цінностей. Причому цього разу розрив проходить набагато болісніше та трагічніше. Тому і наслідки будуть складніші. Нині вже не можна спокійно поїхати гастролювати до Росії, бо така поведінка отримає відповідний спротив. Абсолютно закономірний! Тому, як на мене, співати нині російською мовою - це шлях в нікуди. Звичайно, Україна не стане в один день монолітною та україномовною. Проте, треба аналізувати тенденції. А тенденції такі, що ми все більше будемо віддалятися від східного сусіда і все більше будемо ставати європейцями. Не тільки територіально, а й ментально. Звідси - другий пункт моєї позиції.
 
2. Я підтримую виконавців, які співають пісні будь-якими мовами, зрозумілими переважній більшості світової спільноти.
 
Чому? Бо я впевнений - ми все більше будемо інтегруватися у європейську спільноту і якщо виконавець робить продукт, який може бути адекватно сприйнятий європейцями, то він робить все правильно - він презентує нашу країну як частину цивілізованого світу. Ми повинні звернути свою увагу на європейські музичні ринки - брати участь у європейських фестивалях, гастролювати по Європі, робити європейські кліпи! Бо ми є частина Європи, яка має що показати!
 
3. Я пітримую якісний музичний продукт - сучасний, прогресивний, актуальний та самобутній.
 
Звичайно - я за будь-які напрямки музичної діяльності. Єдине прохання до діячів національного шоу-бізнесу - робити свій продукт якісно!
 
4. Я підтримую молодих виконавців, для яких всі три попередні пункти актуальні.
 
Я впевнений - в Україні достатньо колективів, які відповідають моїм поглядам та які потребують інформаційної підтримки. Саме заради цього я і роблю свої інтернет-проекти - Show-Biz UA та СПІВАКИ. При цьому я не буду агітувати проти виконавців, які роблять російськомовні продукти - у них є своя аудиторія і це також наші громадяни, які мають право вибору. Просто я роблю свій посильний внесок в розвиток нового шоу-бізнесу. Можливо, шоу-бізнесу майбутнього. А можливо, просто мого уявного шоу-бізнесу. Проте, я вірю, що у мого фантастичного шоу-бізнесу майбутнього також є прихильники, яких я сміливо можу назвати своїми однодумцями.
 
P.S. На підтримку своєї позиції підготував для вас ТОП-30 українських гуртівякі можуть частково репрезентувати актуальний стан НОВОГО шоу-бізнесу України. Є тут проекти відомі й не дуже, молоді та досвідчені. Декого нині можна вважати "на хвилі". Проте, на мою думку, практично всі вони заслуговують на більше! До речі - це не просто ТОП-30, а ще й певний рейтинг - достатньо просто оцінити переглянуте відео за п'ятибальною системою і пісня зможе піднятися в рейтингу (у випадку рівності балів перевага буде віддаватися пісні, яка набрала найбільшу кількість оцінок). Згодом, наприклад, 1-го серпня, визначимо, хто ж входить до цієї п'ятірки найкращих. 
 
А ще ви можете поділитися цим ТОП-30 з людьми, які не дуже орієнтуються, що саме нині відбувається в українському шоу-бізнесі і хто шукає нові імена нашого музичного олімпу.
 
Дякую за активність та підтримку!
SlavCha

Вячеслав Чапайкін

Філолог, фахівець з PR, SMM та інтернет-маркетингу.

Вношу свій посильний внесок в становлення нового шоу-бізнесу України - проєвропейського, професійного та високоякісного. Автор проекту "СПІВАКИ - справжня українська музика"

Сайт: www.s-production.kiev.ua

Я у соціальних мережах

Google Plus
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі