Увійти

Сальто Джамали, або хто був найгіршим у першому півфіналі нацвідбору "Євробачення-2017"

Отже, учора пройшов перший півфінал національного відбору "Євробачення-2017". Ми отримали перших двох фіналістів - Тетяну Решетняк, яка співає під сценічним ім'ям TAYANNA та гурт "Сальто Назад". Більш детально про результати читайте тут.
 
А я хочу зробити декілька коментарів щодо тих моментів, які вразили. Як позитивно, так і негативно.
 
Суддями цього року стали Костянтин Меладзе, Андрій Данилко та Джамала. Ведучим - Сергій Притула.
І тут відразу хочу виокремити роботу ведучого - це було просто чудово! Я навіть підтримую рух у соцмережах, що представником від нашої країни у фінальній частині конкурсу має бути саме він! :)
Особливо мені сподались його влучні коментарі та цікаві запитання до суддів, які, здавалось, були для них досить незручними.
Без перебільшень - Сергій Притула був зіркою вчорашнього вечору! І за це йому велика подяка.
 
Також треба в черговий раз відзначити організаторів національного відбору - вони створюють достойне шоу!
 
Щодо конкурсантів. Звичайно, я ознайомився з усіма аудіозаписами пісень, які заздалегідь опублікували учасники півфіналу. На основі вражень від них я зробив свій попередній прогноз та у фінал відправив TAYANNA і LUMIERE. Якщо Тетяну Решетняк я виокремив давно, то щодо LUMIERE я вагався. Мені сподобалась пісня, проте, я хотів почути її виконання наживо. І мої сумніви підтвердилися - більшість молодих виконавців не опанували хвилювання і відверто провалили свої виступи. Це стосувалось і LUMIERE. Щодо другого фіналіста почались ваганння між Арсеном Мірзояном та гуртом "СКАЙ". На жаль, у той вечір Олег Собчук мав проблеми із здоров'ям - температура. І, напевне, це вплинуло на їх виступ - не вистачило потужності. Арсен, навпаки - був впевненим, потужним та легким. Це був достойний виступ півфіналу. Достойний для фіналу!
І саме він став моїм другим фаворитом.
 
Проте, не всі думали так, як я. Підсумкові оцінки від суддів мене особисто засмутили. Джамала віддала найменшу оцінку - одиницю, саме Арсену! Резонне запитання від Притули - чи вважає вона виступ Мірзояна найслабкішим у цей вечір? І Джамала просто сказала, що їй не сподобалось... Вибачте, друзі, але це не конкурс симпатій! Перш за все судді мають бути професіоналами і оцінювати якість продукту, а не керуватися власними емоціями! І Я АБСОЛЮТНО НЕ ЗГОДЕН З ДЖАМАЛОЮ, ЩО НОМЕР АРСЕНА МІРЗОЯНА У ПЕРШОМУ ПІВФІНАЛІ БУВ НАЙГІРШИМ! НІ - ЦЕ НЕ ТАК! Особисто для мене найгіршим був виступ Monochromea.
Можливо, у Джамали є якісь особисті рахунки зі співаком, не знаю, проте її оцінка, як на мене - абсолютно несправедлива. І це засвідчили оцінки від шанувальників музики, які віддали Арсену друге місце і сім балів.
На жаль, саме упередженість і необ'єктивність Джамали вплинули на остаточний результат і пропустили у фінал гурт "Сальто Назад", який, навпаки - Джамалі сподобався.
Тут знову хочу пригадати влучне питання Сергія Притули до журі - чи бачать вони цей гурт з піснею "О Мамо" - представником від нашої країни у фінальній частині "Євробачення". Відповідь Андрія Данилка знову була цікавою - ми їх обрали для фіналу національного відбору! А там - подивимось. Ні, друзі судді! Це абсолютно неправильна позиція! Кожного відібраного фіналіста ви маєте розглядати як потенційного переможця та як такого, хто буде представляти нашу країну у фінальній частині конкурсу! І саме ці слова у вас, шановні судді, були головною "відмазкою" для тих, кого ви не обрали. Костянтин Меладзе, зокрема, сказав Laliko - ми дивимось далі, ми дивимось на те, як ви будете виглядати серед інших країн-учасників фіналу.
Неважливо, як би складась доля Арсена Мірзояна у фіналі національного відбору. Особисто у мене є інший фаворит з іншого півфіналу. Проте, у першому півфіналі він виступив достойно. Краще за багатьох.
 
Щодо переможців першого півфіналу. TAYANNA була фаворитом цієї вісімки і абсолютно справедливо перемогла і потрапила до фіналу!
Щодо гурту "Сальто Назад", який посів друге місце та також потрапив до фіналу. Я чув про них раніше, чув пісні. І я нічого не маю проти їх потрапляння до фіналу. Проте, мені особисто здалося, що гурт поверхнево поставився до конкурсу і своєї участі у ньому. Це підтвердили і слова Костянтина Меладзе, який сказав, що гурт на конкурс надіслав лише уривки своїх композицій і пісню допрацьовував в останній момент. Це виглядає так, ніби вони проходили повз, побачили неонову підсвідку "Євробачення" і вирішили - а давайте зайдемо? Розважимося, себе покажемо... Я НЕ БАЧУ ЦЕЙ ГУРТ ПРЕДСТАВНИКОМ НАШОЇ КРАЇНИ У ФІНАЛЬНІЙ ЧАСТИНІ "ЄВРОБАЧЕННЯ". 
 
Ось такі от думки, друзі. Маю надію, другий та третій півфінали будуть більш коректними та об'єктивними. Бо там, ви ж пам'ятаєте - конкурсант, якого я бачу переможцем. Але прогнози до виступів наживо більше робити не буду. Як показав перший півфінал - можливі радикальні відмінності в аудіо та живому виконанні.
 
І, наостанок, хочу побажати Джамалі надалі бути більш зваженою, не керуватись власними емоціями, звертати увагу на якість продукту та дослухатись думок своїх більш досвідчених колег-суддів.
SlavCha

Вячеслав Чапайкін

Філолог, фахівець з PR, SMM та інтернет-маркетингу.

Вношу свій посильний внесок в становлення нового шоу-бізнесу України - проєвропейського, професійного та високоякісного. Автор проекту "СПІВАКИ - справжня українська музика"

Сайт: www.s-production.kiev.ua

Я у соціальних мережах

Google Plus
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі