Увійти

Роздуми навколо національного відбору на "Євробачення-2019"...

Коли я побачив фінальний перелік 16 учасників нацвідбору - виникла маса запитань (скажу чесно - 4 назви навіть мені були не знайомі).
 
Головне з яких, звичайно - а яка мета всього цього дійства взагалі?  Напевне, вона мала б бути - перемога на "Євробаченні". Але давайте подивимось, чи насправді це так.
 
Наше поважне журі любить казати, що для перемоги у конкурсанта, окрім правильного номеру, має бути ще декілька складових - команда, промо та фінанси.
 
Якщо подивитись уважно на перелік учасників нацвідбору, можна помітити, що такі складові можуть бути лише у трьох - у LAUD, TAYANNA та KAZKA. А що інші 13? Чи можуть претендувати на перемогу?
Мені якось соромно і ніяково завжди, коли вже на стадії поїздки на фінал виникають питання бюджету, або ж після участі у конкурсі учасник заявляє, що витратив усі свої особисті кошти, і навіть заліз у борг.
Напевне, все ж таки, ще до початку нацвідбору, усі учасники мають бути певні, що фінансування їх участі у фінальному шоу буде не за їх рахунок, а за рахунок або каналів, або ж держави.
А завдання нацвідбору - обрати найкращий номер. Номер, який може перемогти у фіналі. 
Якщо питання фінансів вирішене, тоді прохання до поважного журі не акцентувати увагу на ньому. Усі 16 учасників - рівні.
 
Далі. Нещодавно були оголошені номінанти національної премії "YUNA". Знаєте, хто з учасників нацвідбору номінований? Лише двоє - TAYANNA та KAZKA.
Цікаво, що навіть у категорії "Відкриття року" немає жодного з 14 інших учасників нацвідбору.
А тепер питання - чи може виграти "Євробачення" проект, який за рік навіть не був помічений поважною національною премією?
 
Здається мені, що організатори національного відбору аж занадто зосередились на створенні власного цікавого та різноманітного шоу, втративши головну мету - перемогу на "Євробаченні".
Так, є одне виправдання - ми обирали серед тих, хто подав заявку. Тоді виходить цікава ситуація - проекти, які дійсно можуть претендувати на перемогу, не подають заявку для участі у нацвідборі. Чому? Конкурс не є цінним для них? Фінанси?
Тоді, можливо, треба взагалі відмовитись від проведення нацвідбору, а учасника буде визначати певне коло експертів, а фінансувати держава?
Бо виходить парадокс - в країні маса цікавих та потенційно сильних проектів, а на відбір "Євробачення" потрапляють в переважній більшості нікому не відомі новачки.
Але ж серед них той, хто буде представляти країну на міжнародній арені. На кону, як мінімум, імідж держави.
 
Є ще одна версія. Яка мені, чесно кажучи, не дуже подобається. Уявімо, що усі вже вирішили (а потенційно можливі сильні учасники - знали), хто поїде на "Євробачення" ;)
Тоді зрозуміле прагнення нацвідбору - трошки занизити планку, аби підняти над іншими учасниками майбутнього переможця. Залишається єдине питання - чи навчився цей учасник за рік співати наживо ;)
 
А що ви думаєте з цього приводу, друзі?
 
Ще додам - особисто мені прикро, що участі у нацвідборі не взяли ті, хто дійсно, на мою думку, могли б привезти до України перемогу - гурт "The Hardkiss" :(
І також мені бракуватиме гурту "Kadnay"...
 
Чекаємо на шоу ;)
SlavCha

Вячеслав Чапайкін

Філолог, фахівець з PR, SMM та інтернет-маркетингу.

Вношу свій посильний внесок в становлення нового шоу-бізнесу України - проєвропейського, професійного та високоякісного. Автор проекту "СПІВАКИ - справжня українська музика"

Сайт: www.s-production.kiev.ua

Я у соціальних мережах

Google Plus
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі