Увійти

Нацвідбір на "Євробачення 2016". Післямова...

Отже, пристрасті стосовно національного відбору "Євробачення 2016" вщухли і тепер можна спокійно проаналізувати, що ж насправді сталося. 
Саме такими словами я хотів розпочати свою статтю, проте події вчорашнього дня говорять про протилежне - все тільки починається!
 
Але давайте про все по порядку.
 
Цьогорічний національний відбір на "Євробачення" не був схожий на попередні. Завдяки телеканалу "СТБ" він перетворився на справжнє шоу, за яким спостерігала вся країна.
Проте, не тільки "обгортка" була такою яскравою. Цей відбір відрізнявся дуже якісним підбором виконавців, переважна більшість з яких робить якісну сучасну музику.
 
Спостерігаючи за фіналом, зловив себе на думці, що 5 з 6 його учасників - це були актуальні, модні, сучасні музичні проекти, які йдуть у ногу з часом, а можливо - навіть попереду. З класним, європейським звучанням, зі своїм обличчям та стилем.
 
 
І за це особливо хочеться подякувати журі конкурсу. Бо вони показали пересічному українцю нову якість - свіжу кров українського шоу-бізнесу.
Більше того - такі цікаві проекти були не тільки у фіналі, а у двох півфіналах! Ті, про кого я намагаюсь постійно розповідати на сторінках своїх проектів, нарешті потрапили на очі великої телевізійної аудиторії!
Тому цей національний відбір, особисто у мене, викликав відчуття піднесення і гордості за новий шоу-бізнес України! 
 
Не буду зараз детально згадувати півфінали - писав про них ось тут
 
Зосереджу свою увагу на фіналі. Відразу про головне -  перемогу у нацвідборі та право представляти нашу країну на "Євробаченні 2016" отримала Джамала! І я щиро радий цьому! Мої вітання!
 
Джамала отримала найвищий результат від глядачів – 6 балів, та 5 балів - від журі. І саме завдяки голосам пересічних українців Джамала обійшла гурт The Hardkiss, який з такою ж кількістю балів посів друге місце.
 
 
Знаєте - півфінали якось так налаштували мене на дуже позитивну хвилю, на якій я очікував фінал. Все якось по-доброму, професійно було... Практично всі результати та коментарі журі були очікуваними та, на мою думку, були досить об`єктивними.
 
Фінал вийшов іншим. І залишив він якісь важкі враження, роздратування і агресію...
 
Нагадаю - у фіналі за право представляти нашу країну на конкурсі "Євробачення 2016" змагались 6 конкурсантів: Джамала, The Hardkiss, Brunettes Shoot Blondes, SunSay, Pur:Pur, Неангелы.
 
Фаворитами вважались Джамала та SunSay, які виграли свої півфінали з великим відривом. Проте, наскільки ж різними виявилися ці виконавці...
 
Джамала захопила лідерство відразу після першого півфіналу - дуже потужна пісня в неперевершеному виконанні! Зізнаюсь - я тоді також подумав, що другий півфінал абсолютно непотрібний ;)
 
 
У другому півфіналі у мене були свої фаворити. Я також чув про проект SunSay, але я ніколи детально не звертав уваги на творчість цього виконавця. І другий півфінал був для мене відкриттям - SunSay заспівав так якісно та драйвово, що я не міг не підтримати його смс-кою та не визнати, що з`явився ще один дуже потужний претендент на перемогу.
 
Я навіть певний час вагався - Джамала чи SunSay. А потім я вирішив почитати, хто ж такий цей Андрій Запорожець ака SunSay... І зробив це не я один.
 
Знову ж таки - не буду довго розповідати передісторію, але зазначу одне - наші лідери симпатій виявилися абсолютно різними громадянами цієї країни з абсолютно протилежними життєвими позиціями!
 
Я багато говорю і пишу, наскільки важливо для митця мати свою громадянську позицію. І так - я категорично вважаю, що нині ми маємо призупинити будь-які відносини з країною-агресором.
Так, ми маємо перестати продавати там цукерки, ми маємо зупинити рух російських фур своєю територією, ми маємо зупинити роботу російських банків у нашій країні і, звичайно, ми маємо перестати розважати росіян, з мовчазної згоди яких гинуть українці.
 
І сьогодні я не сприйматиму жодного діяча культури, який розповідає про те, що він є "голубем миру", що він поза політикою та лише співає для своїх шанувальників. І я не один так думаю.
І саме тому на Андрія Запорожця (SunSay) від полуфіналу до фіналу вилилося стільки критики за його позицію. А це саме позиція, бо виконавець її почав відстоювати
 
Тут в черговий раз процитую лідера гурту "Антитіла" Тараса Тополю, бо ніхто ще так аргументовано не доводив свою позицію, як він. І я з ним абсолютно згоден!

Поскольку в отборе на Евровидение 2016 "Антитела" участия не принимают, могу позволить себе (как незаинтересованному лиц...

Опубліковано Тарасом Тополею 14 лютого 2016 р.
 
Отже, з таким багажем ми підійшли до фіналу - з одного боку Джамала з піснею "1944", присвяченою темі репресій сталінського режиму проти кримськотатарського народу – депортації 1944 року, а з іншого - SunSay, з дуже якісною піснею і дуже сумнівною (як на мене - гнилою) особистою позицією.
Все це не могло не відобразитися на результатах глядацького голосування і особисто я міг зі 100% впевненістю казати про те, що SunSay не переможе.
 
Тут я хочу пригадати ще одного фіналіста, який показав найкраще шоу та значно додав у фіналі і, як наслідок - отримав найвищий бал від суддів, набрав однакову кількість балів з переможцем та лише через симпатії глядачів програв Джамалі - проект "The Hardkiss". Я дуже давно підтримую цей колектив, бо бачу в них дуже якісний, монолітний та гармонійний продукт найвищого ґатунку!
І я дуже зрадів їхній участі у нацвідборі, бо був впевнений - вони дуже потужно могли б представити нашу країну на "Євробаченні"! І, до речі - я й зараз так думаю ;)

Хочу сказати одну таку річ - кожен з цих трьох проектів - Джамала, SunSay, The Hardkiss, при певних обставинах, міг би бути переможцем нацвідбору і кожен достойно представив би нашу країну у фінальній частині "Євробачення"!
 
У Джамали все склалось цього року і я впевнений - це буде достойний виступ з правильним меседжем!
 
SunSay міг би виграти нацвідбір до або після війни з Росією, бо я впевнений - колись настане час не братерства, а нормального адекватного співіснування двох незалежних держав, де буде можливість "иметь много друзей в Петербурге и радовать выступлениями своих сторонников".
 
The Hardkiss, як на мене, просто потрібна інша пісня і вже наступного року, якщо у них ще залишиться бажання це зробити, вони можуть перемогти у нацвідборі. 
 
А тепер про те, що саме мене засмутило у фіналі. Звичайно, це поведінка суддів, їх коментарі та оцінки.
Нагадаю - суддями конкурсу були Андрій Данилко в образі Андрія Данилка, Руслана Лижичко та Костянтин Меладзе. Останній, власне, є продюсером нацвідбору і до фіналу у мене викликав повагу як професіонал.
 
 
У фіналі з суддями почалися якісь неймовірні метаморфози - Андрій Данилко, який не виспався і постійно на цьому акцентував увагу, був роздратований і агресивний.
Руслана намагалася зберігати спокій, але їй це не вдалося, що і відобразилося на остаточних результатах.
Про Костянтина Меладзе хочу сказати окремо. Він мене здивував абсолютно радикальним поглядом на наших лідерів! Якщо в першому півфіналі він абсолютно підтримав Джамалу, то у фіналі - жорстко її розкритикував. І, навпаки, SunSay став для нього номер один.
Не знаю, що саме вплинуло так на відомого продюсера. Можливо те, що напередодні фіналу у російських ЗМІ розпочалася травля Джамали і він вирішив перестрахуватися, щоб у подальшому уникнути критики там, де він проводить більшість часу?
Андрій Данилко також почав критикувати Джамалу, проте в нього був свій інтерес - як виявилося, свою найвищу оцінку (6 балів) він віддав своїм друзям - гурту Неангелы
Зазначу, що Андрій жорстко розкритикував і пісню SunSay за те, що вона порушує правила нацвідбору, а саме - була опублікована раніше дозволеного терміну.
Звичайно, кульмінацією вечора був діалог Руслани з Андрієм Запорожцем (SunSay). Руслана не змогла не запитати виконавця про його громадянську позицію. Було видно, що виконавець підготувався до такого питання, проте, його нечітка відповідь тільки ще більше понизила його рейтинг в очах переважної більшості глядачів.
Зараз багато говорять про те, що не треба було Руслані сплутувати мистецтво та політику. Я так не вважаю - виконавець, це не лише красивий голос, а це довершений образ зі своєю позицією, яку можуть наслідувати його прихильники. Це публічна особа, лідер думки для певної аудиторії.
Та й конкурс "Євробачення", це не просто конкурс. Якщо ви помітили, то там змагаються не виконавці, а країни, голосування має певний геополітичний підтекст, постійно навколо національна символіка.
То ж представник країни має бути не просто її мешканцем, а, як мінімум - любити її, поважати її національні цінності та прагнути якнайкраще презентувати її європейській спільноті.
 
Загалом - всі ці суперечності, які виникли у фіналі, не змогли не позначитися на остаточних результатах конкурсу. 
 
Особисто я задоволений, що нашу країну представлятиме Джамала і я впевнений, що зробить вона це достойно!

Відразу після перемоги Джамали у нацвідборі, почалися обговорення її шансів на перемогу.
 
Загалом, як на мене - зараз не це важливо. Зараз важливо нагадати європейській спільноті про ту біль, яку мають тисячі людей по всьому світу від агресії інших.
Так - пісня Джамали піднімає дуже складне питання, а її критики кричать, що треба було навпаки - співати про позитив, кохання та квіточки. 
Друзі, скажу вам так - якщо обирати між потужним соціальним меседжем Джамали та черговою піснею про кохання - сьогодні я оберу Джамалу. Саме сьогодні, бо це важливо. Коли ми закінчимо війну, відновимо свої кордони та побудуємо вільну процвітаючу країну - любов буде нашим єдиним шляхом. 
А поки що ми будемо кричати всьому світу про ту велику несправедливість, яка відбувається з українським Кримом та всією нашою державою.
 
До речі - Росія вже розпочала масштабну кампанію проти виступу Джамали у Швеції. Тож можемо констатувати - ми на правильному шляху ;)
 
І все ж таки про перемогу :) Звичайно, у будь-якому змаганні необхідно налаштовуватись тільки на неї! І Джамала поїде до Швеції за перемогою!
 
І у випадку, якщо вона її здобуде - "Євробачення 2017" пройде... в українському Криму! 
Ми маємо цього прагнути і у це вірити!  
SlavCha

Вячеслав Чапайкін

Філолог, фахівець з PR, SMM та інтернет-маркетингу.

Вношу свій посильний внесок в становлення нового шоу-бізнесу України - проєвропейського, професійного та високоякісного. Автор проекту "СПІВАКИ - справжня українська музика"

Сайт: www.s-production.kiev.ua

Я у соціальних мережах

Google Plus
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі