Logo
Версія для друку

Нацвідбір на "Євробачення 2016": аналітика та прогнози перед фіналом

Унікальне фото - 5 з 6 фіналістів разом, на жеребкуванні виступів ще до першого півфіналу. Фото з офіційної сторінки "The Hardkiss" Унікальне фото - 5 з 6 фіналістів разом, на жеребкуванні виступів ще до першого півфіналу. Фото з офіційної сторінки "The Hardkiss"

Отже, друзі, пройшли півфінали національного відбору на конкурс "Євробачення 2016" і ми маємо 6 фіналістів, які 21-го лютого у фіналі змагатимуться за право їхати до Швеції від нашої країни.

Давайте проаналізуємо, хто ж саме має всі шанси представляти нашу країну на європейському музичному форумі. А, головне - хто найдостойніший це зробити.

Спочатку пропоную вам ознайомитися з усіма фіналістами та їх піснями:

Jamala - 1944

The Hardkiss - Helpless

Brunettes Shoot Blondes - Every Monday

SunSay - Lovemanifest

Pur:Pur - We Do Change

НеАнгелы - Higher

Хочу відразу сказати декілька добрих слів в адресу організаторів національного відбору "Євробачення 2016" - підбір конкурсантів дуже потужний, якісний та різноманітний, шоу - на високому та професійному рівні, результати - прозорі та виглядають справедливими. Одним словом - молодці!

Щодо суддів... У журі цього разу Костянтин Меладзе, Руслана та Андрій Данилко не в образі ;)

Їх ролі розподілились таким чином - Меладзе говорив професійні речі і намагався робити це коректно, Руслана - також намагалася бути політкоректною та постійно приміряла номери виконавців на сцену "Євробачення", Андрій Данилко - говорив прямо та не добирав епітетів, в результаті чого, напевне, залишились ображені на нього виконавці.

Загалом - я згоден з коментарями та оцінками суддів (зокрема - у визначенні фаворитів). Єдине, що мені місцями заважало - хіхікання поза спинами ;)

Як же ж голосували судді і які оцінки отримали наші фіналісти? Нагадаю - найвища оцінка була 9 балів.

Фіналісти першого півфіналу отримали наступні оцінки від суддів:

Jamala - 9

Brunettes Shoot Blondes - 8

The Hardkiss - 7

Фіналісти другого півфіналу отримали наступні оцінки від суддів:

SunSay — 9

Pur:Pur — 8

НеАнгелы — 7

Цікава статистика - підтримка фіналістів глядачами.

В першому півфіналі проголосували приблизно 120 000 глядачів і в процентному відношенні результат був наступний:

Jamala - 49,22 %

The Hardkiss - 16,03 %

Brunettes Shoot Blondes - 6,74 % (і це був лише п`ятий результат)

В другому півфіналі проголосувала рекордна кількість глядачів 139 000 (!) і результати були такі:

SunSay - 53,03 %

Неангелы - 14,69 %

Pur:Pur - 10,19 %

Отже, у кожному півфіналі був свій абсолютний фаворит, який отримав найвищі оцінки - по 9 балів від суддів та глядачів. В першому півфіналі це була Jamala, а в другому - SunSay.

Напевне, саме між цими виконавцями мала б розгорітися боротьба за перемогу.

Проте, ситуація може докорінно змінитися, враховуючи творчість конкурсантів та сьогоднішню ситуацію в країні.

Знаєте, склалась така дивна ситуація - фіналісти з першого півфіналу входять у коло підтримки проекту "Show-Biz UA - новий шоу-бізнес України", а фіналісти другого півфіналу - жоден. Чому так? Відповідь на поверхні - наш проект не підтримує виконавців та гурти, які роблять переважно або виключно російськомовний контент. А саме такими є фіналісти з другого півфіналу!

Більше того, одного з учасників нацвідбору - гурт "Pur:Pur", ми перестали підтримувати після серії виступів в Росії у той час, коли від куль росіян на Сході гинуть наші з вами побратими. Цей запис у Facebook був саме про них:

От як буває - хочеш сказати добре слово про нову роботу українського гурту, а потім заходиш на їхній сайт і бачиш, що н...

Опубліковано Вячеславом Чапайкіним 3 грудня 2015 р.

Нині ж з`ясовується, що й SunSay з тієї когорти виконавців, для яких події на Сході нашої країни абсолютно нічого не значать. Я мав на меті знову багато написати про те, яку нині громадянську позицію має мати справжній український митець. Проте, за мене це дуже вдало сказав лідер гурту "Антитіла" Тарас Тополя. То ж я просто його процитую і скажу, що підписуюсь під кожним його словом!

Поскольку в отборе на Евровидение 2016 "Антитела" участия не принимают, могу позволить себе (как незаинтересованному лиц...

Опубліковано Тарасом Тополею 14 лютого 2016 р.

До речі, SunSay ще й має певні проблеми з конкурсною піснею, яка виявляється застарою для конкурсу. На цьому зауважив Ігор Кондратюк на своїй сторінці у Facebook:

SunSay мне друг... Але. Пісня не підходить, бо занадто "стара" (якщо в ютюбі написано правду). Перше звучання пісень уча...

Опубліковано Igor Kondratiuk 13 лютого 2016 р.

Як зазначено на сайті «Євробачення», вимоги до пісні є наступними: «Пісні на «Євробаченні» повинні бути новими. Не можна заявляти на конкурс пісню, яку виконували раніше 1 вересня попереднього року».  

На противагу SunSay, Jamala має чітку громадянську позицію та представила дуже емоційну (до сліз) пісню "1944" про депортацію кримськотатарського народу.

"У минулому році я написала "1944", знакову для мене композицію. Натхненна пісня розповіддю моєї прабабусі про трагедію, яка сталася з нашою сім'єю і з кримськотатарським народом у 1944-му. Прадід був на фронті, тому не зміг захистити її і дітей. Всіх повантажили в товарні вагони, і як худобу кілька тижнів везли в Середню Азію. Тих, хто не витримував в цих нелюдських умовах і помирав від голоду і спраги, просто викидали дорогою з потяга. Моя прабабуся теж втратила там одну зі своїх дочок. Для мене це дуже особиста пісня, і мені дуже важливо, щоб про цю історію дізналися якомога більше людей і в нашій країні, і за її межами", - каже про свою конкурсну пісню Jamala.

Довершений та монолітний образ, погодьтеся.

Зважаючи на все вищесказане, я вважаю, що найбільші шанси поїхати від України на "Євробачення 2016" має Jamala.

Проте, особисто я підтримаю у фіналі "The Hardkiss" - впевнений, що вони б достойно преставили нашу країну у Швеції. Але, здається, вони обрали не найкращу пісню для нацвідбору.

Щодо інших учасників фіналу, то я особисто мало вірю в їх перемогу, хоча дехто з них дуже професійно підготувався до нацвідбору. Зокрема, це проект Юрія Нікітіна "НеАнгелы", який записав правильну пісню у Швеції під керівництвом Олександра Барда з урахуванням особливостей конкурсу. Можливо, якби не участь Jamala з такою потужною піснею - у них би був шанс.

Звичайно, все залежить від самих виконавців, суддів та нашої з вами підтримки 21-го лютого. Маємо обрати найкращого для презентації нашої країни на пісенному конкурсі "Євробачення 2016"!

SlavCha

Вячеслав Чапайкін

Філолог, фахівець з PR, SMM та інтернет-маркетингу.

Вношу свій посильний внесок в становлення нового шоу-бізнесу України - проєвропейського, професійного та високоякісного. Автор проекту "СПІВАКИ - справжня українська музика"

Сайт: www.s-production.kiev.ua

Я у соціальних мережах

Google Plus