Увійти

Гурт COSMOPOLIS працює над саундтреком до містичного фільму «Морена»

Цього літа поблизу Києва розпочалися зйомки нового українського фільму, що має назву «Морена». У ролі режисера та автора сценарію виступає Сергій Альошечкін. Жанр фільму заявлений як містика, драма, пригоди, на що вказує і сама назва картини. 
 
Над офіційним саундтреком до фільму «Морена» працює київський гурт COSMOPOLIS. Для колективу робота над піснею є важливою та відповідальною, адже це перша в історії команди пісня українською мовою. Музиканти створюють електронну музику і поєднують її з авторськими текстами, які нагадують собою поезію «срібної доби». Нещодавно в одному з інтерв’ю вокалістка та фронт-вумен команди, Женя Фітч, розповіла, що пісня, яка прозвучить в картині носить назву «Очі відьми», автором її є Дмитро Добрий-Вечір, лідер гурту «Вій». Музиканти COSMOPOLIS зробили власне аранжування треку та працюють над записом. Коли відбудеться реліз пісні, поки ще не відомо, але почути її вже можна у живому виконанні на концертах гурту. Нещодавно на АртПРИЧАЛі команда вперше зіграла «Очі відьми», пісня вийшла незвична, адже стародавні мотиви та електронне звучання поєдналися в одне ціле. Містичний сюжет, магія музики та проникливе виконання заворожили слухачів. 
 
Так що ж чи хто ж ця загадкова «Морена»? В слов’янській міфології Морена (Мара) – це могутня та грізна богиня смерті, зими, цариця ночі. Її ім’я пов’язують з втіленням смерті, з сезонними ритуалами помирання та воскресіння природи, а також з ритуалами, які викликають дощ. Для наших предків Морена не була уособленням зла. Кожен знав, що Мара дала йому фізичне життя в  яв’їм світі і прийме його в нав’їм. Без смерті не може існувати життя, а смерть – це не кінець всьому, а лише початок, перехід до іншого життя або набуття свободи в іншій реальності. Забираючи душі з Яв’ї, Морена дає їм нове існування. Мара є богинею смерті та хвороб в світі Яв’ї, та богинею вічної молодості в світі Нав’ї. 
 
Натяк на те, який сюжет покладено в основу фільму «Морена» і як будуть розвиватися події, глядач може отримати з офіційного трейлеру стрічки. Зараз вже можна сказати, що це буде містична історія, в якій поєдналися любов, трагедія, боротьба, купальські традиції та таємничість українських ночей…

Таїсія Андріюк

Дівчина з технічною освітою та творчим хоббі, співпрацюю з музичними гуртами, пишу прес-релізи, анонси до концертів, звітні матеріали з культурних подій. Моє серце б'ється в ритмі української музики, яку ви рідко почуєте на радіо чи побачите по ТВ, але яка варта уваги та визнання.
 

Я у соціальних мережах

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі