Увійти

Другий півфінал національного відбору «Євробачення-2019»: падіння фаворита разом з суддями

16-го лютого пройшов другий півфінал національного відбору «Євробачення-2019» і ми отримали ще трьох фіналістів – Freedom Jazz, Anna Maria та Kazka. Вони виборюватимуть перемогу у фіналі разом з трьома переможцями першого півфіналу – Maruv, Brunettes Shoot Blondes та Yuko.
Маю дещо вам сказати про саме другий півфінал, бо, як на мене, він оголив цілу низку суттєвих проблем нацвідбору.
«Ця пісня не для «Євробачення»
Саме ці дуже часто звучали від суддів слова під час усього нацвідбору. Виникає питання – за якими критеріями були підібрані півфіналісти? Хто тут демонструє свою непрофесійність – судді або музичний продюсер конкурсу? У будь-якому випадку така неузгодженість дій викликає подив та загалом сумніви у чесності нацвідбору.
 
«Ви зарубили цього молодого талановитого виконавця»
Шостим на сцену нацвідбору вийшов невідомий широкому загалу молодий співак Андрій Хайат. Він бездоганно виконав свою власну пісню «Ever»! Настільки, що глядачі у результаті віддали йому 6 балів – більше, аніж визнаному фавориту – гурту Kazka!
А що судді? Судді відверто засудили хлопця і дали йому лише 2 бали! Лише тому, що не зрозуміли, не відчули пісню. Цікаво, а, можливо, саме в оригінальності і неповторності номеру цього хлопця ховався наш успіх на «Євробаченні»?
На пряме звинувачення ведучого Сергія Притули про те, що судді хлопця засудили – лише Джамала змогла щось з себе вичавити типу «Ми зробили для хлопця краще. Дали можливість прийти на відбір ще раз».
Знаєте, на що це схоже? Це як вас звільняють з роботи і кажуть «Ми віримо, що ви заслуговуєте більшого».
 
«Як закінчилася Kazka Нікітіна»
Головною інтригою цього півфіналу було питання – чи зможе гурт Kazka якісно наживо виконати свою конкурсну пісню Apart. Ні, не змогла. Це стало очевидним для глядачів, які дали гурту лише 5 балів.
Проте, судді десь помітили «суттєвий прогрес» гурту у порівнянні з минулим роком і розсипалися в компліментах. Найактивніше захищав гурт Андрій Данилко, який також тісно співпрацює з продюсером гурту Юрієм Нікітіним. 
Хоча найвищу оцінку - 8 балів, журі все ж таки посоромилося дати гурту Kazka. Сімки було достатньо , щоб з підсумковими 12 балами посісти третє місце і пройти у фінал.
 
Усі зазначені вище моменти, як на мене, говорять про наступне – музичний продюсер та журі повністю себе дискредитували, проявили непрофесійність, заангажованість і мають бути замінені у повному складі до наступного національного відбору! 
Більше того – має принципово змінитися формат відбору півфіналістів – уже на цьому етапі судді мають брати участь у нацвідборі. Я не хочу вже в прямих ефірах чути фразу «Ця пісня не для «Євробачення» або ж «Я не чув раніше вашої пісні і от почув тільки зараз»! 
 
Прогноз на фінал
Я не вірю у відродження гурту Kazka. На жаль, вони не вміють співати наживо. Або співають відчутно (для глядачів, як мінімум) слабкіше, аніж деякі інші фіналісти.
То ж я поставлю під сумнів перемогу цього проекту в нацвідборі. Так, до півфіналу я був впевнений, що саме цей гурт поїде до Ізраїлю. Проте, я відчуваю, як зростає обурення аудиторії конкурсу їх неякісним контентом і саме це похитнуло в мене віру в беззаперечного фаворита.
Чи можуть судді вплинути на ситуацію? Так, вони можуть плюнути на власну репутацію і поставити проекту Нікітіна вісімку. Проте, для загальної перемоги цього недостатньо.
Другим претендентом на перемогу може вважатися Maruv. Також не демонструючи якісні вокальні дані, Maruv намагається взяти відвертим шоу, епатажем та провокацією.
Причому у неї пісня сучасна та має всі шанси стати хітом.  
І, треба визнати, що популярність Maruv нині зростає. На відміну від падіння Kazka.
Цікаво, що на перемогу у фіналі також абсолютно може претендувати Freedom Jazz – позитивні, щирі та з якісним звучанням. Їх пісня отримала максимальну кількість балів як від суддів, так і від глядачів (8 + 8).
Дует Anna Maria. Як на мене – дуже якісна підготовка, правильна пісня та бездоганне звучання. Впевнений – вони також поборються за перемогу в фіналі!
В перемогу Brunettes Shoot Blondes та Yuko я вірю менше всього. Хоча особливих претензій до них у мене немає. Просто я так відчуваю. 
 
Загалом - нас чекає цікавий фінал, в якому, як мінімум, чотири учасники будуть претендувати на перемогу.
Визначайтеся зі своїми фаворитами та підтримуйте їх!
SlavCha

Вячеслав Чапайкін

Філолог, фахівець з PR, SMM та інтернет-маркетингу.

Вношу свій посильний внесок в становлення нового шоу-бізнесу України - проєвропейського, професійного та високоякісного. Автор проекту "СПІВАКИ - справжня українська музика"

Сайт: www.s-production.kiev.ua

Я у соціальних мережах

Google Plus
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі